HERE, MEET THE GREEK!

1

Hello Greek Wattpaders!!!

Συζητήστε ότι θέλετε!!!
Εδώ και καιρό ψάχνω Έλληνες μέσω των κοινοτήτων αλλά δυσκολεύομαι αρκετά. Έτσι σκέφτηκα να δημιουργήσω αυτό το forum (που νομίζω ότι είναι και το πρώτο Ελληνικό), ώστε να μπορούμε μεταξύ μας να ανταλλάξουμε απόψεις και να συζητήσουμε ότι θέλετε σχετικά με τη συγγραφή ή την ανάγνωση!

Ας ξεκινήσουμε όμως με μια απλή γενική ερώτηση:
Εσένα τι είναι αυτό που σε δυσκόλεψε ή σε προβλημάτισε περισσότερο στον κόσμο του wattpad?

Θα ήταν χαρά μου να δω την Ελληνική Κοινότητα μας να μεγαλώνει. Να μαζευτούμε όλοι οι Έλληνες από όλο τον κόσμο και να ανταλλάξουμε Απόψεις & Προβληματισμούς με κανένα περιορισμό στα θέματα! Πάντα με σεβασμό όμως στο συνομιλητή μας!

Είναι υπέροχο το να διατηρήσουμε την επικοινωνία αυτή γιατί βλέπω ότι υπάρχει δυνατότητα εξέλιξης τελικά σε όλα τα επίπεδα!

***Μόνο καλό θα μας κάνει, γι αυτό σας παρακαλώ να μεταδώσετε όπως μπορείτε το forum, έτσι ώστε να έρθουν και άλλα άτομα εδώ και να μεγαλώσει η παρέα μας. Μπορεί και εκείνα να έχουν να μοιραστούν απόψεις, συμβουλές ή τα έργα τους μαζί μας !

**Παρακαλώ όμως, να μη γίνεται “εμπόριο” ψήφων εδώ μέσα.
Μπορείτε να προωθήσετε την ιστορία σας αλλά χωρίς να ζητάτε ψήφους. Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να μπει σε αυτή τη διαδικασία. Μπορεί να δει την ιστορία σας και να είναι ελεύθερος στην κρίση του για την εξέλιξη συμμετοχής του πάνω σε αυτή.

Όπως θα διαπιστώσετε άλλωστε, εδώ μέσα προτείνουμε και βιβλία άλλων και υπάρχουν και links τα οποία προωθούν αξιόλογα έργα. Αυτό από μόνο του δείχνει ότι δεν κρατάμε το forum εγωκεντρικά. Πρέπει να είναι αποδεκτό από τον όποιο επισκέπτη, το ότι οδεύουμε συλλογικά προς όφελος των Ελλήνων Συγγραφέων της εφαρμογής.

*Αν κάποιος “ξένος” επισκέπτης μας κάνει την εμφάνιση του εδώ για οποιοδήποτε λόγο, μη διστάσετε να είστε φιλικοί μαζί του και αν χρειάζεται τη βοήθεια μας, να πάρετε την πρωτοβουλία και να του απαντήσετε!

We can also give advice to anyone who wants to learn something about Greek culture, our islands etc … Can send us a message here to help you or to my profile!:blush:

{Εάν σου άρεσε αυτό το forum, Μη Ξεχάσεις να δώσεις απλόχερα την Ψήφο σου. Επάνω αριστερά. Σ ευχαριστούμε που είσαι εδώ!}

6 Likes

Κατ’ αρχάς γεια σε όλους και συγχαρητήρια για την ιδέα. Όντως χρειαζόμασταν μια κοινότητα για τους ελληνόφωνες. Ως προς την ερώτηση, έχω να πω ότι με δυσκόλεψε πολύ να βρω συγγραφείς με παρόμοια ενδιαφέροντα, γιατί συνηθίζονται να προωθούνται μόνο ρομαντικές ιστορίες λόγω views. Που δεν λέω, καλές είναι, αλλά ρε παιδιά ένα period drama δεν το διαβάζετε πού και πού; Μην τα σνομπάρετε. Έχουν πολύ ζουμί!

11 Likes

Γεια σου λοιπόν & έκανες την αρχή μαζί μου! Πόσο χαίρομαι γι αυτό να ήξερες!

Προσπαθώ πολύ καιρό να ανακαλύψω μια κοινότητα Ελλήνων και όπως πάντα Δεν είμαστε πουθενά! Εύχομαι να ευδοκιμήσει αυτή η προσπάθεια και σε λίγο καιρό να μαζευτούμε πολλοί Έλληνες εδώ μέσα! Από όλο τον κόσμο!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Ίσως θα ήταν καλό να σχολιαστούν τα πάντα σε αυτή την κοινότητα και να μπορέσουμε να εντοπίσουμε και νέες ιστορίες που δεν έχουν βάση μόνο το ρομαντισμό ή τουλάχιστον, δεν είναι μόνο αυτό το ζητούμενο!

Είναι στο χέρι μας, όπως λέω πάντα, να αποτελούμε εμείς Πρώτοι την Εξαίρεση που Θέλουμε να Ανακαλύψουμε!

Εδώ μέσα είμαι λίγο καιρό και δυστυχώς διαπιστώνω ότι το Ελληνικό Επίπεδο έχει ένα μοτίβο. Δεν υπάρχουν πολλοί διαγωνισμοί και καθόλου κοινότητες για τους προβληματισμούς μας! Με στεναχωρεί πολύ αυτό!

Εσύ Πόσο καιρό είσαι στην εφαρμογή?

4 Likes

Hello neighbour!

1 Like

Hello !!!

Its nice to be here!

Same.

I love Greek culture, especially Classical Athens and Sparta.

1 Like

Have you ever visit Greece?
We have lovely islands!

Sun, food & sea…

Where are you from?

No, but I have friends from there. I wanna go there some day.

Serbia.

1 Like

as much as i love greek culture and greek gods i do not understand greek xD what does all that mean?

2 Likes

Its nice! I wish you to visit it, i think its nice to enjoy our culture.

1 Like

i see your point, because its the first greek spot here! :innocent:
Its nice to be here, we need you if you love our Country! Because of your emotions only!
if you want to understan, you can translate from google because we discuss in greek from all over the world! :two_hearts:

if you want to be in our company its very nice to tell us your thoughts about!

3 Likes

:grin: i was just being lazy but i loved greek myths since i was a child xD and i often got confused with the roman ones :stuck_out_tongue: and becauz of rick riordan i think half the world loves greek culture xD

4 Likes

:rofl::rofl::rofl:

thats true darling! Its nice to be here because your energy! We love to meet people who love our Country and culture. Yes, we are proud for all these reasons you said!
Godssss help us to have this comunity! (im just joking) but we must try to be here, i think!

Have you ever visit us?

1 Like

Συμφωνώ απόλυτα σε όσα είπες. Αισθάνομαι ότι είμαστε παραγκωνισμένοι.
Χρησιμοποιώ την εφαρμογή περίπου ενάμιση χρόνο. Εσύ;

1 Like

Yeah, it is.

1 Like

Εγώ έκανα το προφίλ μου το Νοέμβριο και ήμουν ενεργή από τον Δεκέμβριο.
Γενικά νομίζω ότι Δεν υπάρχουμε πουθενά! Σβησμένη από το χάρτη που λένε! Ελπίζω να είναι μια καλή αρχή όλο αυτό!

Σε ποιο σημείο της Ελλάδας μένεις;

2 Likes

How long are you here in Wattpad?

lol i am energetic when i talk abt something i admire xD
i hvnt visited greece though i would love to xD especially Athens ;p
i think this community is already growing xD dont want any cough specific god to interfere xD

1 Like

Athens is nice place, but we have gratefull islands! Worth to visit… its really nice with tranditional food… Sun and beautifull beautifull seas… oh! Stop me, because i love to discuss about this… its really enjoy to visit us some day!

So, What kind of books to you love to write or reading?

1 Like

Αθήνα

1 Like